Výjimečný gastronomický
a jazzový
večer
v Mánesu

Kalendář

Začátek: 20:00
Vpouštení do sálu: 19:30
Objednání nápojů před
1. koncertem do 19:50

jazz dinner prague vegetarian

Večeře o třech chodech od slavného šéfkuchaře Jaroslava Zahálky

Nedílnou součástí Jazzových večerů v Mánesu je luxusní večeře o třech chodech, která je podávána v přestávkách koncertu. Menu pro vás připravil šéfkuchař Art restaurace Mánes Jaroslav Zahálka a nechal se přitom inspirovat pražskou kuchyní 30. let. Jako předkrm je podáván hráškový krém s máslovými krutóny, fava fazolkami, bazalkovým créme fraiche, oleje z řeřichy a afila klíčky. Hlavním chodem je telecí řízek smažený na másle, jemné bramborové pyré a polníček, nebo candát se zauzeným velouté, koprem, pažitkovým olejem, řepou, salikornie a brambory, nebo steakem z pečeného květáku, divoké brokolice, květákovým pyré a oříškovým relishem s pecorinem a na závěr pak můžete ochutnat českou klasiku – dukátové buchtičky s vanilkovým krémem. Dobrou chuť! 

koncert

Zahrají vám ti nejlepší pražští hudebníci – Doris a Sophia Lámoš (zpěv), Antonín Šturma na basu, Jiří Polydor na klavír a Jan Štolba na saxofon. V programu jsou zahrnuty jak skladby od známých českých skladatelů, tak světové šlágry. Celou atmosféru 30. let podtrhne klavír, na který v těchto místech hrával slavný český jazzový klavírista, dirigent a skladatel Jaroslav Ježek. 

jazz dinner prague concert
art restaurant mánes jazz dinner

Historický sál v Mánesu

Přeneste se do 30. let minulého století a navštivte toto historické místo plné umění a jazzu. Stavba, ve kterém se jazzový večer odehrává je ve funkcionalistickém stylu. Součástí stavebního komplexu je i známá galerie a restaurace. Sál má nádherné výhledy na řeku Vltavu, Petřín, Pražský hrad, nebo  novorenesanční palác Žofín, který se nachází na Slovanském ostrově, stejně jako Mánes. Na stropě sálu jsou k vidění fresky od významného českého kubistického malíře Emila Filly.