Novinky

19. 05. 2022

Historické prostory v Mánesu

Večeře s jazzem se odehrává na výjimečném a historickém místě v centru Prahy. Mánes byl postaven v roce 1930 Spolkem výtvarných umělců Mánes a zrekonstruován do původní podoby v letech 2012 – 2014. 

Ústředním prostorem budovy je hlavní výstavní síň, navržená pro pořádání výstav různých výtvarných uměleckých oborů na světové úrovni. Výstavní síň prochází ve své centrální části do úrovně 2. patra a je osvětlena prosklenou ocelovou sedlovou střechou. Ve spodním podlaží jsou dva multifunkční prostory pro pořádání projekcí, přednášek, workshopů, aukcí, menších výstav ap. Obnovena byla původní restaurace s terasou a stropními freskami Emila Filly. V prostoru kavárny je umístěno opravené klavírní křídlo Steinway z roku 1897. V 1. patře se nacházejí komfortní kancelářské prostory a v ochozu vznikl obchod se sortimentem výtvarného umění a designu.

Mánes znovu ožívá a vrací se do něj umění i hudba – zrestaurovaný klavír Steinway, na který hrál Jaroslav Ježek, večer rozeznívá restauraci při Večeři s Jazzem s těmi nejlepšími pražskými jazzmany. 

Mánes je spolu se Štítkovskou vodárenskou věží zapsán v Seznamu kulturních památek ČR a chráněn jako nemovitá památka.

setup hall jazz dinner prague v03
19. 05. 2022

 Premiéra již 29. 7. 2022!

29. 7. chystáme premiéru Večeře s jazzem v Mánesu. Těšíme se jak na naše hosty, tak na historické prostory v Mánesu se vším jeho uměním a nádhernými výhledy a v neposlední řadě na naše skvělé jazzmany a špičkovou večeři od šéfkuchaře Jaroslava Zahálky. Brzy na viděnou!

vecere_s_jazzem_jazz_club_prague